+90 324 237 77 89 / elite@eliteboya.com
1989 yılında Everlight Chemical Industrial Corporation/Tayvan ortak girişimi olarak yola çıktık. Mersin Serbest Bölgesi'nde, Mersin Limanı'nın hemen yanında konumlanarak sizlere lojistik avantaj sağlıyoruz. Bugün itibariyle Türkiye'nin tüm tekstil bölgelerine hizmet verdiğimiz Ege ve İstanbul'da şubelerimiz bulunuyor.

Faaliyet alanlarımız tekstil sektörünün en önemli girdileri olan reaktif, direkt, dispers, asit ve deri boyaları ve toner ürünlerinden oluşuyor. Elite ve Everlight olarak, ISO 45001, ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001 Sertifikalarının yanı sıra aynı zamanda ETAD üyesiyiz. Türk tekstil sektörü tarafından tanınan ve kabul gören ürünlerimizin neredeyse tümü GOTS, Oeko-Tex, ZDHC sertifikalarına sahip ve Inditex’in The List veya Bluesign programına kayıtlı. Ürün sertifikalarımızın detayları hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin.

Pazar payımızı artırarak Mersin Serbest Bölgesi’nde ilk 10 şirket arasına girmeyi başardık. Ayrıca 3 farklı depolama alanımız ile yaklaşık 12000 m2'lik alanda faaliyet gösteriyoruz ve mükemmel bir laboratuvara sahibiz. Çok sayıda üstün tekstil/kimya mühendislerinden oluşan ekibimizle beraber her zaman müşterilierize avantaj yaratmayı hedefliyoruz. Türkiye'ye yayılan bağlı şirketlerimizle Türkiye, Ortadoğu ülkeleri, kısmen Avrupa ve bağımsız Türk Milletlerine lojistik ve teknik desteğimizi her geçen gün arttırıyoruz.

30 yıllık tecrübemizle, müşterilerimizin karşılaştığı her olay için yüksek kaliteli tekstil ürünleri ve satış sonrası teknik destek sunarak müşterilerimize değer yaratıyoruz. Tekstil sektöründeki uzmanlığıyla teknik ekibimiz, üretim sürecinin her aşamasında benzersiz destek sağlamaya hazır.

Elite & Everlight Chemical olarak, doğal çevrenin korunmasına her şeyden çok değer veriyoruz. Müşterilerimize güvenilir ve çevre dostu ürünler tedarik ederek, “gelecek nesillerin kendi ihtiyaçlarını karşılama yeteneklerinden ödün vermeden günümüzün ihtiyaç ve isteklerini karşılayan kalkınma” olarak tanımlanan sürdürülebilir kalkınmayı hedefliyoruz. Bu hedefe ulaşmak için Everlight Chemical, ISO 14001 çevre yönetim sistemi sertifikası ve OHSAS18001 iş sağlığı ve güvenliği sertifikasını alan ilk Tayvanlı kimya şirketi oldu.

Ayrıca çevre dostu ürünlerin araştırılması ve geliştirilmesine ve temiz üretim teknolojilerinin uygulanmasına aktif olarak katkı sağlıyoruz. Bu başarıyı desteklemek için Everlight Chemical, 2015'te bir bluesign® sistem ortağı oldu ve 2020'ye kadar tehlikeli kimyasalların sıfır atıkla işlenmesi hedefini taahhüt eden bir ZDHC ortak üyesi oldu.